Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
22 ŞUBAT Perşembe 00:23

DOĞAKA Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi tamamlandı

DOĞU Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) programı olan Teknik Destek (TD) Programı kapsamında, Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi tamamlandı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-12-2023 21:56   Güncelleme : 21-02-2024 22:25
DOĞAKA Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi tamamlandı

Usta öğreticiler ile yüz yüze gerçekleşen eğitici eğitmenliğine Osmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi bünyesinde görev almış ve OBEM de görev yapan usta öğreticiler katıldı.

Eğitime, Konya Teknik Üniversitesi Öğretim elemanı ve Kayes Yönetim Kurulu Başkanı Öğretim Görevlisi Cem Karakız, Selçuk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Onurcan Erdal ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Cilasun katıldı. Toplamda 128 saat olan eğitim kapsamında; Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Turistik ve Hediyelik Eşya Eğitimi ve Hediyelik Eşya Ambalajlama Eğitimlerini içermekte olduğu kaydedildi. Uzaktan eğitim ile online olarak başlayan bu eğitimlerin bir bölümü Osmaniye’de yüz yüze yapıldı. Eğitimde Uzman Hocalar tarafından eğitim teknikleri hakkında bilgiler sunuldu ve değerlendirmeler yapıldı. Hazırlanan ders ile ilgili örnek çalışmalar incelendi ve yapılabileceklerle ilgili fikir alış verişi yapıldı.

Eğitime katılan usta öğreticiler, var olan tarihi ve kültürel mirası yeni fikirler ve tasarım metotlarıyla geliştirilmiş olacakları vurgulandı.

Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım eğitimi tamamlandığında geleneksel el sanatlarının ve Osmaniye’yle özdeşleşmiş tarihi alanların, turistik ve hediyelik eşya ürünlerinin üretiminin yaygınlaştırılmasının gerçekleşmiş olacağı belirtilirken, eğitimi alan Usta Öğreticiler kendi kursiyerleriyle birlikte yeni fikirler geliştirecekleri ve yeni ürünler ortaya çıkartacakları vurgulandı.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR