Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:11

Vali Yılmaz: Sevgiyle Engelleri Ortadan Kaldıralım

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-12-2020 23:17   Güncelleme : 03-12-2020 23:20
Vali Yılmaz: Sevgiyle Engelleri Ortadan Kaldıralım

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımıza yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir.

Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok mucizesine şahit oluyor ve onların yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Tohum toprağın bağrına, engelli birey de topluma emanettir. Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa etme gayreti içerisindeyiz. Çünkü adımlarınızın biçiminin bir önemi yoktur, mühim olan yürüyüşümüzle sevgi köprüsünü geçmektir. Unutmayalım ki en büyük engel sevgisizliktir. Sevgiyle engelleri ortadan kaldıralım.

Engelli vatandaşların motivasyonlarının arttırılması açısından ve hayata bakışlarını daha olumlu kılması açısından güzel örneklere şahit oluyoruz. Bunun en güzel örneklerini spor müsabakalarındaki oyunlarda göğsümüzü kabartarak ülkemize madalyalar kazandıran engelli sporcularımızda görüyoruz.

Biliyoruz ki; bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım. Sadece bir gün değil her gün engellerin farkında olup, “Engelsiz bir Türkiye” hedefine ulaşma gayreti içerisinde engelli vatandaşlarımızın her daim yanlarında olacağız.

Dünya Engelliler Günü’nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini diliyor, tüm Osmaniyeli hemşehrilerime selam ve saygılar sunuyorum.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR