Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
23 ŞUBAT Cuma 16:32

Depremzede Çocuklar İçin Kütüphane Açıldı

Türk Kızılayı ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin işbirliğinde, Osmaniye Karaçay Konteyner Kentte "100. Yıl Kütüphanesi" açıldı.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-02-2024 20:10
 Depremzede Çocuklar İçin Kütüphane Açıldı

Açılışta Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, Türk Kızılay personeli ve konteyner kentte yaşayan depremzedeler yer aldı.

Konteyner kentlerde okula giden milyonlarca öğrenci olduğunu ifade eden Saygılı, bu öğrencilerin daha rahat çalışacağı ve eğitim ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabileceği kütüphaneleri açmaya devam edeceklerini bildirdi.

Saygılı, bu kütüphanelerde bilim insanlarının yetişmesini arzu ettiklerini dile getirerek, "Kurtuluş Savaşı'nda millet olarak nasıl kenetlendiysek, 6 Şubat'ta da millet olarak hemen devletimizin etrafında kenetlendik. Yaramızı hep birlikte sardık, sarmaya da devam ediyoruz." diye konuştu.

Saygılı, buradaki konuşmasında, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Türk Kızılay olarak yaraları sarmaya devam ettiklerini söyledi.
Depremin ilk saatlerinde sahada olduklarını belirten Saygılı, "Son depremzede kardeşimiz devletimizin yaptığı kalıcı konutlara yerleşene kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet'imizin 100. yılı vesilesiyle depremzedelerimizin kaldığı konteyner kentte kütüphaneler açıyoruz. İlk kütüphanemizi Hatay'da açtık, ikinci kütüphanemizi de Osmaniye'de açıyoruz." dedi.

Vali Yardımcısı Erdoğan da konteyner kentte verilen hizmetleri anlatarak, kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından kütüphane açıldı.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR