Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 05:33

Teleferik Halat İmalatı İşlemi Tamamlandı

Düziçi ilçesinde devam eden ve tamamlandığının Çukurovanın zirvesi olan 2200 metre yüksekliğe teleferik ile ulaşmaya imkan sağlayacak olan projede çalışmalar son hızla devam ediyor.

DÜZİÇİ
Giriş Tarihi : 05-02-2021 00:42   Güncelleme : 05-02-2021 00:42
Teleferik Halat İmalatı İşlemi Tamamlandı

Proje hakkında bilgi veren Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, Avrupa’nın en uzun hattı olarak tasarlanan Düziçi Teleferik Projesinde fiziki gerçekleşmenin %98 seviyesine geldiğini açıkladı.
Çift yönde saatte 600 kişi kapasiteli , Düziçi Teleferik Projesinde 53 mm çekici ana halatın imalatı tamamlandı ve sisteme alındı.

Tesisi nümüzdeki sezon tam entegre şekilde faaliyete geçirmeyi planladıklarını belirten Başkan Öner, “Arazi şartlarının zorluğu ve hat uzunluğuyla dünyada bir çok teleferiğe göre imalatı zor olmasının yanında, pandemi koşulları ve ekonomik dalgalanmalara rağmen tesisimizin yalın halde fiziki gerçekleşmesi %98 seviyesine gelmiş durumdadır.” dedi.

Projede son aşamaya gelindiğini kaydeden Öner, “Tesis için enerji izni başvurusu, teknik işletme ruhsatı, tesis personeli eğitimi, çevre düzenlemeleri ve tesise entegre turizm alanları oluşturarak en kısa zamanda istasyonlarımızın devreye alınıp çalıştırılması konusunda çalışmalar devam etmektedir.” diye konuştu.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR