Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
17 HAZİRAN Pazartesi 14:27

Şenpiliç Kadirli’ye Sentetik Halı Saha yaptı

Şenpiliç tarafından yaptırılan sentetik halı sahanın açılışı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından yapıldı.

KADİRLİ
Giriş Tarihi : 03-11-2020 13:36   Güncelleme : 03-11-2020 13:40
Şenpiliç Kadirli’ye Sentetik Halı Saha yaptı

Kadirli Şehit Harun Saltalı Ortaokulu Bahçesine, Şenpiliç tarafından yaptırılan Sentetik Halı Saha’nın Açılışı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Protokol Mensupları tarafından yapıldı. Açılış törenine Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Kadirli Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Şenpiliç Kadirli İşletme Müdürü Hanifi Ünal, Şenpiliç hakkında verdiği kısa bilgilerin ardından, “Şenpiliç, tüm yatırımlarının yanı sıra sosyal sorumluluk yaklaşımı doğrultusunda başta eğitim alanında olmak üzere sosyoekonomik kalkınmaya destek veren yatırımlar gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda Çukurova Bölgesinde de bu desteklerimiz devam ediyor. Kırsal bölgelerimizdeki okullarımıza destekler veriyoruz. Bugün de öğrencilerimize hediye ettiğimiz bu halı sahanın açılışını gururla yapıyoruz. Hepimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada çok hayırlı bir hizmet için bir araya geldik. Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ve Yönetim Kurulu Başkanı İpek Hanıma çok teşekkür ediyorum.”dedi. Şenpiliç’in Kadirli ilçesine ve bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını ve istihdam imkânı oluşturduğunu belirten Osmaniye Milletvekili Durmuşoğlu, “Şenpiliç ülkemizin çeşitli bölgelerinde sosyal sorumluluk projeleri yapıyordu. İlimizde ve ilçemizde, köylerimizde bu çerçevede büyük sorumluluklar üstlendiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Halı Sahamızın gençlerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise “Yapılan bu tesisin hem Şehit Harun Saltalı Ortaokulu örencilerimiz için hem de Prof. Dr. Halet Çambel İlkokulu öğrencilerimiz başta olmak üzere Kadirli’li gençlerimizin yararlanacağı çok faydalı bir hizmet olacağına yürekten inanıyorum. Çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapmasına vesile olacak bu tesisin yapılmasını sağlayan Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanına ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum. Allah’ım hayırlarını kabul etsin. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun.”dedi. İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Vali Yılmaz sözlerinin devamında korona virüsle mücadelenin devam ettiğini de belirterek, “Son 3-4 gündür vaka sayısında çok ciddi bir artışla karşı karşıyayız. Bu artışta ilimiz düzeyinde en fazla olduğu yer Kadirli ilçemiz. Burada hepimize çok önemli görev düşüyor. Dikkat edeceğimiz hususlar belli, bunlar uygulanması çok zor tedbirler değil. Maskemizi mutlaka takalım, sosyal mesafemizi koruyalım ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Bu kurallara mutlaka uymamız lazım. Kurallara uymazsak, Allah korusun en yakınımızın hayatına kaybetmesine yol açabiliriz, bunun sorumluluğu çok ağır. Lütfen bu sorumluluğun bilincinde olalım. Hep birlikte mücadele edersek bu virüsü yeneceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şenpiliç Kadirli İşletme Müdürü Hanifi Ünal’a plaketi Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu tarafından verildi.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR