Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
17 HAZİRAN Pazartesi 12:53

Osmaniye’de 76 Çocuk Koruyucu Aile yanında

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Şenay Yılmaz Hanımefendi, Koruyucu Aileler Hatice-Gürsel Demirkol ve Ayşe-Sebati Toprak çiftlerini evlerinde ziyaret etti.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-11-2020 14:19   Güncelleme : 03-11-2020 14:23
Osmaniye’de 76 Çocuk Koruyucu Aile yanında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında; Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Şenay Yılmaz Hanımefendi, Koruyucu Aileler Hatice-Gürsel Demirkol ve Ayşe-Sebati Toprak çiftlerini evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.

İlk olarak koruyucu aile Hatice-Gürsel Demirkol çiftini daha sonra da Ayşe-Sebati Toprak çiftini evlerinde ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Şenay Yılmaz Hanımefendi, ailelerle bir süre sohbet etti.

Vali Yılmaz, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada, ilimizdeki çocuk yuvasında kalan çocukların tüm ihtiyaçlarının devletimiz tarafından karşılandığını ancak bir çocuk için aile sıcaklığının çok önemli olduğunu ifade ederek, “İlimizde 76 çocuğumuzun, koruyucu ailelerin yanında bakımı sağlanmaktadır. Koruyucu ailelerimiz evlatlarımıza sıcak bir aile ortamı yaşatıyor ve onları anne baba sevgisi ile büyütüyorlar. Ailenin sıcak ortamında büyümek bir çocuk için çok önemli. Yavrularımızı, şefkat ve sevgisi ile büyüten, onlara anne baba olan tüm koruyucu ailelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Temenni ediyorum ki ilimizde koruyucu ailelerimizin sayısı artar ve daha çok evladımız bir yuva sıcaklığına kavuşur. Devlet olarak her zaman koruyucu ailelerimizin yanındayız.” diye konuştu.

Koruyucu Aileler, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Şenay Yılmaz Hanımefendiye, nazik ziyaretleri için teşekkür ettiler.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR