Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 15:11

Satranç Tarihle Buluştu

Türkiye Satranç Federasyonu Osmaniye İl Temsilciliği tarafından “Satranç Tarihle Buluşuyor” Projesi kapsamında Osmaniye’nin tarihi yerlerinde satranç etkinlikleri ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-11-2020 21:50   Güncelleme : 05-11-2020 21:55
Satranç Tarihle Buluştu

Etkinlikler kapsamında ilk günü Cumhuriyet Meydanı, Kastabala ve Aslantaş Açık Hava Müzesi ziyaret edildi. İkinci gün Kadirli Alacami, Sumbas Taşköprü ve Çem Kalesi satrançla buluştu. Üçüncü gün, Osmaniye Kent Müzesi’nde Osmaniye’nin yakın tarihi ve kültürel öğelerini ziyaret ile devam eden etkinliklerin ardından dördüncü gün açık havada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi. Beşinci günde Toprakkale Kalesi, Düziçi Harun Reşit Kalesi ve Sabun Çayı Şelalesi buluşmaları ile etkinlik sona erdi.

Satranç İl Temsilcisi Ünal Karaçalıoğlu, Satranç Tarihle Buluşuyor Projesinin amacının Osmaniye tarihini ve güzelliklerini tüm Türkiye’ye tanıtmak, Osmaniye tarihine dikkat çekmek ve satrançseverleri tarihi mekânlarda buluşturmak olduğunu vurguladı.

Kaleler şehri Osmaniye’nin zengin tarihine dikkat çeken Satranç İl Temsilcisi Ünal Karaçalıoğlu, bu tarihi mekânlardan uygun şartları taşıyanlarda satranç turnuvası düzenleyerek satranç ile tarihi buluşturmaya ve Osmaniye tarihini tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR