Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:48

Osmaniyeli Gazateci Yazar Ali Tatlı'dan "Aşk Faciası" Romanı

Gazeteci-Yazar Ali Tatlı’nın Aşk Faciası isimli polisiye romanı ilgi gördü.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-02-2021 23:33   Güncelleme : 01-02-2021 23:41
Osmaniyeli Gazateci Yazar Ali Tatlı'dan

Geçmiş yıllarda İstanbul’da çeşitli gazetelerde polis muhabiri olarak çalışan Ali Tatlı, kurgusal polisiye romanıyla okuyucuların karşısına çıktı.

Kapağındaki çarpıcı cümlelerle dikkat çeken roman, özgün ve akıcı yazı üslubu nedeniyle kitapseverler tarafından beğeni topladı.  Romandaki olayların en mistik ve en kritik anlarında okuyucunun karşısına çarpıcı cümleler çıkıyor. Eski sevgilisine hazırladığı kanlı tuzak planları için harekete geçen roman kahramanı Cem’in kulaklarında şu sözler yankılanmaktadır: "Aşk ile var olan kâinat adına, ‘kıyâmet’ dedikleri bir faciayla son bulmayacak mı? Elbette ki her aşk, bir faciaya gebedir” 

Üç yıl önce işlediği bir cinayetin ardından intihar eden kadının bir gece yarısı eski sevgilisini telefonla aramasıyla ortaya çıkan tuhaf olaylar zinciri… Cem, Maya’nın telefonundan sonra çok tehlikeli olayların içinde bulur kendini. Bir kitap kaybolduğu için eski KGB ajanları neden Türkiye’ye gelsinler ki? Albay Petrov’un hazırladığı “Kutsal Bilgelik” isimli el yazması o lanetli kitap, yalnızca Ayasofya’nın gizemlerini değil, Türkiye’nin çok önemli askerî sırlarını da içeriyordu. Şeytanca düşünülmüş ve yazılmış şifrelerin içine gizlenmiş matruşka kitap için gizli servisler hummalı bir çalışmaya başlamıştı.

Gazeteci Ali Tatlı’nın kaleme aldığı romanı inceleyen ünlü gazeteci, TV programcısı Sadettin Teksoy “Film gibi bir roman” yorumunu yapıyor. Teksoy, roman hakkında şunları söylüyor:
“Tasvir yeteneği çok güçlü olan Gazeteci-Yazar Ali Tatlı kardeşimin, ‘AŞK FACİASI’ adlı eserinin daha birkaç sayfasını okuyup ara verdiğinizde okuduklarınız belleğinizde bir film gibi canlanacak… Heyecan, macera, aşk ve gizem hepsi bir arada... “

Platanus Yayınevi’nden çıkan Aşk Faciası’nın kapak fotoğrafı Gazeteci – Fotoğraf Sanatçısı Abdülkadir Karataş tarafından özel olarak çekildi. Kapak tasarımı Grafiker Kerim Çakmak’a ait olan Aşk Faciası isimli romanın satışları şimdilik çeşitli kitap satış siteleri üzerinden yapılıyor.  

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR