Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
28 MAYIS Salı 13:15

OKÜ'lü Deprem Şehitleri Anısına Fidan Diktiler

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ) Depremde Hayatını Kaybeden akademisyenler ve öğrenciler anısına fidan dikme etkinliği düzenlendi

YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-11-2023 20:10
OKÜ'lü Deprem Şehitleri Anısına Fidan Diktiler

OKÜ öğrenci konseyi tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden akademisyenler ve öğrenciler anısına düzenlenen fidan dikme etkinliği, OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikle birlikle fidanlar, ayrılan akademisyenler ve öğrenciler anısını yaşatmak için toprakla buluştu. Öğrencilerin talepleri ve Ulusal Öğrenci Konseyi’nin projeleri doğrultusunda çalışmalar sürdüren OKÜ Öğrenci Konseyi, depremde vefat eden hocalarını ve öğrenci arkadaşlarını üniversite kampüsünü yeşillendirerek andı.

Öğrenciler, bu acı kaybı paylaşmak ve gelecek nesillere yeşil bir miras bırakmak adına fidan dikimi gerçekleştirdi.

Etkinlikte, OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, öğretim üyeleri ve öğrenciler özel olarak seçilen 58 fidanı toprakla buluşturarak, OKÜ’lülerin anısının, birlik ve beraberlik içinde yaşatılması gerektiğini vurguladı.

Öğrenci Konseyi Başkanı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün burada, depremlerde kaybettiğimiz hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımızın anısını yaşatmak için bir araya geldik. Bu fidanlar, kayıplarımızın adına yeşerecek ve büyüyerek onların anısını yaşatacak. Etkinliğin düzenlenmesine destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür ediyoruz" dedi.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR