Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
22 ŞUBAT Perşembe 00:08

Vali Yılmaz: Osmaniye’de Kovid-19 Vakalarında Artış Devam Ediyor

Osmaniye'de son bir haftadır Kovid-19 vakalarında artışın devam ettiğini açıklayan Vali Yılmaz, artışı durdurabilmek için belli olan kurallara özenle uyulmasını istedi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-11-2020 20:33   Güncelleme : 25-11-2020 20:50
Vali Yılmaz: Osmaniye’de Kovid-19 Vakalarında Artış Devam Ediyor

Osmaniye’de “Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla Kovid-19 virüsüne karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla yaşam alanlarında yapılan denetimler devam ediyor.

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yapılan denetimlere Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Esnaf ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda hassas davranmalarını söyleyen Vali Yılmaz, kurallara uyan vatandaşlara teşekkür etti. Denetim sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Vali Yılmaz; “Bugün de her zaman olduğu gibi Covid-19 tedbirlerine yönelik denetim yapıyoruz. Şu an faaliyette olan işyerlerimizi kontrol ediyoruz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Koronavirüsü hep birlikte yenebiliriz. Bunu da ancak hep birlikte kurallara uyarak başarabiliriz. Osmaniyeli hemşerilerimden kurallara uymalarını ısrarla istiyorum. Bu virüs gerçekten tehlikeli maalesef insanlarımızı öldürüyor. Dolayısıyla bunu durdurabilmek için kurallara uymak zorundayız. İlimizde son bir haftadır artış devam etmektedir. Bu artışı durdurabilmemiz için kurallarımız bellidir, maskemizi takacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz ve temizlik konusunda özenli davranacağız. Ancak bu kurallara uyarsak başarabiliriz. Kurallara uyan ve bu konuda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadirli Devlet Hastanesindeki Kovid-19 testi pozitif çıkan sağlık çalışanları ile ilgili bilgilendirme yapan Vali Yılmaz; “İçinde doktorlar, hemşire ve ebeler, idari personeller, teknisyen ve hizmetli kadrosunda çalışanlar olmak üzere 53 kişiye pozitif tanı konuldu. Şu anda hepsi ayakta tedavi görüyor. Hizmette herhangi bir aksama yok, hizmet devam ediyor.” açıklamasını yaptı.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR