Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 15:09

Vali Yılmaz “Öğretmen; Geçmişin Öğreticisi, Geleceğin Kurucusudur”

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2020 12:25   Güncelleme : 24-11-2020 12:28
Vali Yılmaz “Öğretmen; Geçmişin Öğreticisi, Geleceğin Kurucusudur”

Yılmaz, mesajında, öğretmenin geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin eğitim sisteminin temel taşını oluşturduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti: “Hepimiz,“İlk okumayı öğrendiğimizdeki heyecanımızı, okul bahçesinde düştüğümüzde ilk yaramızı saranı, başarılı ve disiplinli olmamız için verilen ödevleri, okuma fişlerini bitirince yakamıza takılan beyaz kurdeleyi” silinmez anılar haline getiren değerli öğretmenlerimizi minnetle hatırlıyoruz. Çünkü Öğretmen: geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Her insanın yaşamında önemli izler bırakan, her çocuğun kendi idealleri doğrultusunda, geleceğini şekillendirmesinde rehberlik eden öğretmenlerimizin, severek ve fedakârlık göstererek sürdürdükleri bu kıymetli mesleğin önemi kıyaslanmayacak kadar büyüktür.

Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk: “Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözü ile ülkenin geleceğini gençlere emanet ederken, anahtarını da öğretmenlere vermiştir.
Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocuklarımızı: milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, bilim ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, insana saygılı, sorunlara çözüm üretebilen ve araştıran bireyler olarak yetiştirerek, bu doğrultuda geleceğe hazırlayan kutsal bir görevin mensuplarıdır.

En büyük zenginliğimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı her türlü bilgi, donanım ve beceriyle zenginleştirerek, çalışkan ve üretken nesiller olarak yetiştirme hedefimizin en önemli dayanağı olan öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bu duygularla kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve vefat eden öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR