Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 07:03

Vali Yılmaz: Bu Virüsü Ancak Hep Birlikte Yenebiliriz

Osmaniye’de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla devam ediyor.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-11-2020 18:37   Güncelleme : 06-11-2020 18:47
Vali Yılmaz: Bu Virüsü Ancak Hep Birlikte Yenebiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kararları uyarınca, “Sağlık için Hepimiz için” sloganıyla 81 ilde eşzamanlı olarak, vatandaşların bilinçlendirilmesi ve salgınla mücadeleyi halkla birlikte gerçekleştirmek amacıyla Osmaniye’de tüm yaşam alanlarında gerçekleştirilen denetimler devam ediyor.

Atatürk Caddesi üzerinde yer alan yaşam alanlarında gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Faruk Özdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı 3 grup halinde gerçekleştirilen denetimler ilin çeşitli yaşam alanlarında gerçekleştirildi.

Denetimleri sırasında, esnaf ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyulması konusunda uyarılarda bulunan Vali Yılmaz, kurallara uyan vatandaşlarımıza da teşekkür etti. İlimizde vaka sayılarında artış yaşandığını ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Kurallara hassasiyetle uymamız gerekiyor. Maskemizi takacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz ve temizlik konusunda özenli davranacağız. Kendi sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı için lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Bu virüsü ancak hep birlikte yenebiliriz.” dedi.

Yaptığı denetimin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Ülkemiz genelinde korona virüs tedbirlerine yönelik denetimler devam ediyor. Biz de il merkezimiz ve ilçelerimizde denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz, bundan sonra da devam edeceğiz. Maalesef ilimizde vaka sayısında artış var. Bu artışı durdurmak için gayret gösteriyoruz, bunu ancak hep birlikte duyarlılık gösterirsek başarabiliriz. Bu nedenle vatandaşlarımızdan bir kez daha önemle rica ediyorum; lütfen kurallara mutlaka ama mutlaka uyalım, çevremizde uymayanlar varsa mutlaka uyaralım. Kurallarımız çok basit; maskemizi takacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz ve temizlik kurallarına uyacağız. Osmaniyeli vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum, bu duyarlılığı bundan sonra da göstereceklerine inanıyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız.” dedi.

Kurallara uymanın hayati derecede önemli olduğunun altını bir kez daha çizen Vali Yılmaz, “Eğer kurallara uymazsak kendi sağlığımıza zarar verdiğimiz gibi sevdiklerimize, yakınlarımıza da virüs bulaşmasına neden olabiliriz. Bu virüs, yaşlılarımızın, kronik rahatsızlığı olanların ölümüne neden olabiliyor. Dolayısıyla tehlikeli bir salgınla karşı karşıyayız. Lütfen kurallara uymayı ihmal etmeyelim. Tüm hemşerilerimizden bunu önemle rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR