Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
23 ŞUBAT Cuma 16:38

Vali Yılmaz “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü Kutladı

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-05-2021 14:29   Güncelleme : 01-05-2021 14:30
Vali Yılmaz “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü Kutladı

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

En büyük servetleri; alın teri ve emekleri olan, ülkemizin kalkınmasında ve büyümesinde önemli rol oyan işçilerimizin ve emekçilerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Biliyoruz ki; Cennet Türkiye’mizde güçlü ekonomik altyapı sağlayan, geleceğe kararlı adımlarla yürümemizde öncü olan faktör; üretimdir. Üretimimizin teminatı ise, alın teriyle elde edilen helal kazancın sahibi olan işçilerimiz, emekçilerimizdir.

Bizlere düşen görevse; işçilerimizin haklarını hukuksal güvenceyle her zaman koruyarak, çalışma şartlarının en ideal koşul ve imkânlara kavuşturulmasında, iş sağlığı ve güvenliği konusunda aldığımız önlemlerin en üst seviyede tutulmasında hep birlikte çalışmalıyız.

Osmaniye’miz işçi ve emekçi kentidir. Çukurova’nın verimli ve sulak topraklarında, geniş tarım arazileriyle, ülke ekonomimizde önemli bir yere sahiptir. Fıstığın Başkenti, Turpun Kalbi olan güzel ilimizde, tarımın yanı sıra sanayi alanlarında da yeni iş sahaları açarak, ilimizin istihdamını artırmak, vatandaşlarımızın refah seviyelerini yükseltmek ve ülkemizin kalkınmasına destek olmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Kıymetli Hemşehrilerim; bu güzel bayramlarımızı coşkuyla kutlayabilmek için, hepimiz taşın altına elini koyarak, üzerimize düşen sorumlulukların bilincinde olmalıyız. Koronavirüs salgını tedbirlerini tam kapanma süresince eksiksiz uygulamalı ve bu salgını el birliğiyle ülkemizden göndermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle salgınla mücadelede, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm işçilerimizi ve emekçilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR