Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
20 HAZİRAN Perşembe 18:24

RATEM’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı!

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nden yerel ve bölgesel radyo ve televizyon yayıncılarının sorunları ve hibe destekleri konusunda bir duyuru yayınladı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-05-2021 00:41   Güncelleme : 18-05-2021 00:54
RATEM’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı!

Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi koşullarına rağmen radyo televizyon yayıncılarımız, gerek sosyal hayatın aktivitesini devam ettirmeye katkı, gerekse çalışanlarının mağduriyet yaşamasının önüne geçmek için türlü fedakarlıklar içerisinde yayınlarını sürdürmektedir.

Bu süreçte halkımızı pandemi tedbirlerinin uygulanması konusunda bilinçlendirmeye de titizlikle özen göstermiştir. Bu zaman zarfında ne yazık ki bir çok yayıncı arkadaşımız da Covid-19’a yenik düşmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımız, talimatlarınızla bir çok sektöre Devletimiz tarafından hibe, kredi vb. destekler verilmektedir. Yerel ve bölgesel radyo ve televizyon yayıncılarımız bugüne dek KÇÖ haricinde hiçbir destekten yararlanamamıştır.

KOSGEB ve kamu bankalarından kullandırılacak kredilerde SGK-vergi ve banka kredi borç yapılandırmaları olmama şartı aranmaktadır. Bu kriterlere sahip olup, kredilerden yararlanabilecek hiçbir yayıncımız bulunmamaktadır.

Zira, kuruluşlarımızın çoğu çeşitli borç batağıyla karşı karşıyadır. Yerel ve bölgesel radyo televizyon yayıncılarımız, uydu yayın bedeli, Çamlıca kule kirası, kanal/frekans kullanım bedelleri, elektrik, kira, telif hakları, vergi, banka kredi taksitlerini ödeyemez durumdadırlar.

Üyelerimizin tam kapanma sonrasında başlayan normalleşme sürecinde ayakta kalabilmeleri için, bu ödemelerimizin 6 ay süreyle ertelenmesi ve bununla birlikte hibe desteği sağlanmasını talep ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız, yerel ve bölgesel radyo ve televizyon yayıncılarımız, her daim devletimizin yanında, üzerine düşenleri yerine getirmiş olup, pandemi döneminde de bu sorumluluğunun idraki içerisinde olmayı sürdürmüştür.

Bundan böyle de her şeyimizle devletimizin yanında olacağımız aşıkârdır.

Tensiplerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

RATEM
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR