Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:47

Kahraman “Öğretmenlerimiz Asla Mağdur Edilmemeli”

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Osmaniye İl Temsilcisi Mahmut Kahraman okulların yeniden online eğitime geçişi ile ilgili değerlendirmelerde bulanarak "Bu süreçte öğretmenlerimiz de eğitim çalışanlarımız da öğrencilerimiz ve velilerimiz de mağdur edilmemeli" dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 00:42   Güncelleme : 24-11-2020 00:42
Kahraman “Öğretmenlerimiz Asla Mağdur Edilmemeli”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm kademelerdeki okullar ve eğitim kurumları 31 Aralık 2020 tarihine kadar yeniden online eğitime geçti. Artan virüs vakaları nedeniyle alınan ve pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlanacak kararı değerlendiren Eğitim Bir-Sen Osmaniye İl Temsilcisi Mahmut Kahraman idarecilere uyarılarda bulunarak; "Geçtiğimiz dönemde özellikle öğretmenlerimizin ek dersler ödemeleri ile ilgili sorunlar yaşanmıştı. Bunun üzerine hemen devreye girdik ve genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasında kazandığımız kanuni haklarımızın uygulanmasını istedik. Böylece sorunlar aşılmıştı. Bu sorunların yeni dönemde yaşanmayacağına inanıyoruz. Bu süreçte öğretmenlerimiz asla mağdur edilmemeli" dedi.

Başkan Kahraman Kahraman açıklamasında; "Online eğitimle ilgili dönem dönem bazı sıkıntıların yaşandığını daha önceki deneyimlerimizde gördük. Özellikle dijital altyapı ile ilgili sorunların aşılması zaruridir. Öğrencilerimize daha önce verilen aylık 8 GB internet paketleri gelinen nokta düşünüldüğünde yeterli oranda arttırılmalıdır. Ayrıca özellikle sınava girecek 8’nci, 12’nci sınıf öğrencilerimize ve velilerimize online psikolojik destek verilmesi gerekir" dedi. Pandemi koşullarının olağanüstü koşullar olduğunu ve böyle zamanlarda olağan kararlar alınmasının çok zor olduğunu vurgulayan Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut Kahraman; "İnanıyorum ki bu sıkıntılı süreçten en kısa sürede çok daha güçlü bir şekilde çıkacağız. Hepimiz devletimizin aldığı kararları uygulama noktasında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Böylece her zaman ilk tercihimiz olan; okulların sürekli örgün eğitime geçişini hızlandırabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle alınan kararın başta eğitim çalışanlarımız olmak üzere öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını umuyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür diliyorum" sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR