Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:08

İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlülere Desteği Devam Ediyor

Kendi işini kurmak isteyen engellilere 65 bin liraya, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar iş kurma hibe desteği sunuluyor.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-11-2020 20:33   Güncelleme : 25-11-2020 20:42
İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlülere Desteği Devam Ediyor

Osmaniye İŞKUR; Engelli ve eski hükümlülerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek vermeyi sürdürüyor.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak; 2020 yılında Kasım ayı dahil on bir ayda engelli ve eski hükümlülere yönelik proje, hibe ve destek başvuruları değerlendirilmiş olup 25 kasım 2020 tarihi itibari ile 6 Engelli Kendi İşini Kurma Projesi ve 2 Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi olmak üzere toplamda 8 proje Genel Müdürlüğümüzce kabul edilmiştir dedi.

Kendi işini kurmak isteyen engellilere 65 bin liraya kadar, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar (44 bin 145 lira) iş kurma hibe desteği sunulmaktadır diyen Altunkaynak, başvuru rehberi ve formu www.iskur.gov.tr sitemizde yayınlandığını, hazırlanan projelerin, kamu ve sosyal taraflardan oluşan komisyon tarafından değerlendirildiğini, engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projelerin destekleneceğini ve son başvuru tarihinin 18 aralık 2020 olduğunu belirten Altunkaynak, Osmaniye İŞKUR olarak engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımıza her zaman destek olduklarını bundan sonrada desteğin devam edeceğini sözlerine ekledi. Altunkaynak; proje sunmak isteyen engellilerin www.iskur.gov.tr adresindeki başvuru rehberi ve formuna göre projelerini hazırlayarak İŞKUR'a belirtilen tarihe kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Eski hükümlülerin ise kendi işini kurma projelerini Adalet Bakanlığının ilgili birimlerine (Denetim Serbestlik Müdürlükleri, Koruma Kuruları) iletmeleri gerekmektedir. İlgili birimler tarafından projelerin İŞKUR'a teslim edildiğini belirtti. 

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR