Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:58

Hasanbeyli’de Fırtına ve Yağışlardan Köprü Çöktü Evleri Sel Bastı

Hasanbeyli ilçesinde dün gece etkili olan şiddetli fırtına ve kuvvetli yağışlardan dolayı birçok yer zarar gördü.

HASANBEYLİ
Giriş Tarihi : 01-02-2021 00:44   Güncelleme : 01-02-2021 00:48
Hasanbeyli’de Fırtına ve Yağışlardan Köprü Çöktü Evleri Sel Bastı

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde dün gece etkili olan şiddetli fırtına ve kuvvetli yağışlardan dolayı birçok yer zarar gördü.

Hayatın olumsuz etkilendiği ilçede bilanço çok ağır oldu.

Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu, can kaybının ve yaralının olmadığı felakette büyük maddi hasar oluştuğunu açıkladı.

Belediye ekiplerinin seferber edildiğini belirten Başkan Denizoğlu, yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.

Fırtına ve yağışların felakete neden olduğunu ifade eden Selahattin Denizoğlu, “Çok şükür yaşanan büyük olumsuzluğa rağmen can kaybımız ve yaralımız yok. Ancak çok büyük miktarda maddi hasar oluştu. Bir köprü tamamen çökerken 3 köprüde ise kısmı hasar oluştu. Ana arterler başta olmak üzere birçok yol, adeta bıçakla kesilmiş gibi ikiye ayrıldı. Bazı bölgelerde kanalizasyon hatları zarar gördü. 5 bölgede sulama kanallarının tıkanması sonucu çok sayıda evi su bastı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) direği ve 10 yerde istinat duvarı devrildi. Yollarda derin çukurlar oluşurken, birçok yerde toprak kayması meydana geldi. Birkaç yerde ise ahırlar ve içeride bulunan hayvanlar zarar gördü.” dedi.

Hasar tespit çalışmalarına başlandığını kaydeden Denizoğlu, zarar gören ailelere yiyecek yardımı yapılarak ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR