Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
17 HAZİRAN Pazartesi 13:50

YSK, nerede oy kullanılacağını açıkladı. Tıkla, öğren

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçmenlerin oy kullanacağı sandıklar belirlendi. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçmen sorgulama sayfası da aktif oldu. Seçmenler "nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağım'' sorularına YSK'nın internet sayfasında yer alan "seçmen sorgulama" ekranından yanıt bulabilecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2019 21:27   Güncelleme : 08-11-2020 10:27
YSK, nerede oy kullanılacağını açıkladı. Tıkla, öğren

YSK'nın 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Seçmen listelerini 31 Ocak itibariyle kesinleştiren YSK, seçmenlerin oy kullanacağı sandıkları da belirledi.

SEÇMEN NEREDE VE HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINI ÖĞRENEBİLECEK

Oy kullanılacak sandık bilgileri YSK tarafından belirlendi. YSK'nın sitesinde yer alan seçmen sorgulama sayfası da aktif  oldu.

Seçmenler "nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağım'' sorularına YSK'nın internet sayfasında yer alan "seçmen sorgulama" ekranından kimlik bilgilerini girerek, yanıt bulabilecek. Seçmen bugünden itibaren e-devlet sistemi üzerinden de nerede ve hangi sandıkta oy kullanılacağı öğrenilebilecek.

Sorgulama yapmak için tıklayınız.

NASIL OY KULLANILACAK?

YSK'nın sitesinde nasıy oy kullanılacağına dair bir broşür de yayımlandı. Buna göre, 5 adımda oy verme işlemi şu şekilde olacak;

1- Oy verme günü yanınıza T.C. Kimlik Numaralı; T.C. Kimlik Kartı (TCKK),nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, pasaport, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilmiş kimlik kartı vb. resimli ve resmi nitelikli belgeyi almayı unutmayın.

2- Birleşik oy pusulalarını, zarf ve "EVET" mührünü alıp kapalı bölüme geçin.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR