Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
22 ŞUBAT Perşembe 00:11

STK Platformundan 104 Emekli Amiral Hakkında Suç Duyurusu

Osmaniye’de Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 08:18   Güncelleme : 06-04-2021 08:18
STK Platformundan 104 Emekli Amiral Hakkında Suç Duyurusu

Memur-Sen İl Başkanlığı salonunda bir araya gelen kentteki bazı STK temsilcileri, emekli amirallerin yaptığı açıklamayı kınadı.

Platform adına konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mahmut Kahraman, kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiralin vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladığını kaydetti.

Açıklamayı, millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığını ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:
“Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur.  Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.”
Kahraman, milletin 15 Temmuz gecesi darbeyi önlediğini, darbecilere meydanları dar ettiğini hatırlattı.
Kahraman, “Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Konuşmadan sonra STK Platformu üyeleri, Adliye’ye giderek, açıklamada isimleri bulunan amiraller hakkında suç duyurusunda bulundu.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR