Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 06:49

Osmaniye İl Özel İdaresi Asfalt Sezonu Başladı

İl Özel İdaresi 2021 yılı asfalt sezonu Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımı ile başladı.

OSMANİYE
Giriş Tarihi : 25-05-2021 20:55   Güncelleme : 25-05-2021 21:08
Osmaniye İl Özel İdaresi Asfalt Sezonu Başladı

İl Özel İdaresi 2021 yılı asfalt sezonu Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımı ile başladı. Hemite Köyünde düzenlenen programda Vali Yılmaz’ın yanı sıra Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı ve İl Genel Meclisi Üyeleri de yer aldı.

2021 yılı asfalt sezonu ile ilgili olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı bilgi verdi. 2021 yılı yatırım programı kapsamında 13 km yol bakım onarımı, 145 km stabilize, 39 km. 1. kat asfalt, 307 km. 2. kat asfalt, 10.000 metreküp yama, 4000 adet trafik işareti/levhanın yer aldığını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ovalı, bugün çalışmalarına başlanılan yolun toplam 20 kilometre 2. kat asfalt kaplama olup 6 kilometresinin merkez ilçe Hemite ve Köyyeri köyleri, 14 kilometresinin ise Kadirli ilçesi Aşağı Bozkuyu, Yukarı Bozkuyu, Cığcık ve Topraktepe köylerine hizmet verdiğini söyledi.

Programda konuşan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “Bugün burada İl Özel İdaremiz tarafından 2021 yılı yatırım programında yer alan asfalt programını başlatmış bulunuyoruz. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Bugün Hemite köyündeyiz. Bu, grup köy yolu. Bugün buradan başlattık. Bundan sonra programda yer alan yolların en kısa zamanda, programda olduğu şekliyle, tüm köylerimize kadar inşallah yapılması için gayret göstereceğiz. Sezonun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, işçilerimize kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Bu yıl asfalt sezonumuzu başlattık. Bugün Hemite Köyümüzde İl Özel İdaresi ekiplerimiz asfalt çalışmalarına başladılar. İnşallah önümüzdeki dönemde Osmaniye’mize bütün ilçeleri ve köyleri ile beraber yol hizmetlerini en iyi şekilde sunabilme gayreti içinde hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR