Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:18

Karantina Altındaki Köylüye Jandarma Desteği

Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantina altına alınan Osmaniye Merkeze bağlı Çardak köyü sakinlerinin ihtiyaçları Jandarma tarafından sağlanıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2020 10:47   Güncelleme : 22-11-2020 18:38
Karantina Altındaki Köylüye Jandarma Desteği

Osmaniye’de Kovid-19 tedbirleri kapsamında vakaların artması nedeniyle İl Hıfzısıhha kurulu toplantısı sonrasında 19 pozitif vakanın ve 37 temaslı kişi olduğu tespit edilen Çardak Köyünde karantina tedbirleri uygulandı.

Köy giriş çıkışlarının kapatılmasının ardından vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Jandarma ekipleri görev yapıyor. Köy sakinlerinin köyün çıkışında bulunan bakkala telefon ederek istedikleri ihtiyaçlar Jandarma ekipleri tarafından alınarak sosyal mesafe kuralı içinde köy sakinlerine teslim ediyor.

Köy sakini Ahmet Doğan; “Köyümüz üç gündür karantina altında, ihtiyaçlarımızdan dolayı bu süreçte zorluk çekiyoruz. Evimizin ihtiyaçlarını bakkala telefon ederek söylüyoruz. Bakkal da sağ olsun askerlerimizle yardımlaşarak bize ulaştırıyorlar. Bu süreçte Allah onlardan razı olsun. Tek temennim köyümüzün insanlarının mesafeye uyarak ve maskelerini takarak kendilerini korumalarını istiyoruz. Bu süreci en kolay şekilde atlatmak istiyoruz” dedi.

Çardak köyünde 4 gün önce başlayan Karantina sürecinin 14 gün sürmesinin ardından yeni pozitif vakaların çıkmamasıyla karantina sürecinin kaldırılması hedefleniyor.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR