Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
18 NİSAN Perşembe 14:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmaniye'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Depremin vurduğu Osmaniye'de yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan, depremde hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 16 bin 170 olduğunu açıkladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2023 15:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmaniye'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter, Osmaniye'ye indi. Erdoğan, deprem bölgesinde ki ziyaretlerinin ikinci gününde kentimize geldi. 
Depremde etkilenen illerden biri olan Osmaniye'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan depremde yaralı ve ölü sayısına ilişkin son durumu paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Osmaniye’de incelemelerde bulundu ve arama kurtarma çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedeler için kurulan çadırları ziyaret ederek, vatandaşlara başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, an itibariyle can kaybının 16 bin 170'e, yaralıların sayısının ise 64 bin 194'e ulaştığını kaydetti.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR