Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 06:48

CGC Başkanı Cihangir, AGF Genel Sekreteri Oldu

Hatay’da geçtiğimiz hafta sonu yapılan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu’nun ardından oluşan yeni yönetim kurulu toplanarak görev dağılımını yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 23:12   Güncelleme : 13-04-2021 23:16
CGC Başkanı Cihangir, AGF Genel Sekreteri Oldu

Hatay’da geçtiğimiz hafta sonu yapılan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu’nun ardından oluşan yeni yönetim kurulu toplanarak görev dağılımını belirledi.

Gaye Coşkun Genel Başkanlığındaki AGF’de Genel Sekreterliğe Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir getirilirken, Genel Başkan Vekilliğine Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek getirildi.

5 kişiden oluşan Genel Başkan Yardımcılıklarına ise Antalya Gazeteciler Cemiyeti adına Abdulkadir Kalander, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, Burdur Gazeteciler Cemiyeti adına Adnan Taraşlı, Isparta Gazeteciler Cemiyeti adına Şevket Karahan getirildiler.

AGF’nin Mali Genel Sekreteri ise Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün oldu.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti başkanı Kürşat Tuncel’e ise AGF’nin basın sözcülüğü görevi verildi.

Görev dağılımı sonrası yönetim kurulundaki arkadaşlarına başarılar dileyen Genel Başkan Gaye Coşkun; “Federasyonumuzun kurucu genel başkanı ve Onursal Genel Başkanımız sayın Mevlüt Yeni görevini bizlere bırakarak büyük bir sorumluluk yükledi. Kendisinin federasyonu bize bıraktığı yerden yeni dönemde güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Federasyonumuz her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Hep birlikte el ele gönül gönüle vererek Akdeniz Bölgemizdeki basının sorunlarına el atacak, çözümler üreteceğiz. Sadece basının sorunlarını dile getirmekle kalmayacak bölgenin sorunlarına da el atacak, çözümler sunacak ve bölgenin gelişmesine de büyük katkılar sağlayacağız.” dedi.

Coşkun, Akdeniz bölgesindeki dinamiklerle, somut projelerle yakın iş birlikleri hedefleyen AGF yönetiminin bu hedef doğrultusunda; bölgede başta üniversiteler olmak üzere, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile yapıcı ve kalıcı bir ağ oluşturmak istediğine de dikkat çekti. Coşkun açıklamasına şöyle devam etti: “Kurucu, onursal genel başkanımız Mevlüt Yeni’nin attığı temeller üzerine AGF, kalkınma ajansları, AB fonları ve diğer desteklerden de yararlanarak, “proje odaklı” bölge medya kuruluşu olma idealini perçinleme çabası içerisinde olacak.”

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR