Osmaniye Haber | Osmaniye'nin Haber Kaynağı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 07:16

7 Ocak Kurtuluş Koşusu şampiyonlarına ödül

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yapılan 7 Ocak Kurtuluş Koşusu şampiyonları ödüllendirildi.

SPOR
Giriş Tarihi : 04-01-2019 08:46   Güncelleme : 08-11-2020 11:04
7 Ocak Kurtuluş Koşusu şampiyonlarına ödül

Osmaniye Belediyesi ve Atletizm İl Temsilciliği koordinasyonunda düzenlenen kurtuluş koşusu, Güney çevre yolu, Karaçay mesire yeri kavşağından Belediye Başkanı Kadir Kara’nın başlama düdüğü ile start aldı. Belediye Hizmet Binasına kadar olan yaklaşık 3 bin metrelik parkurda sporcular kıyasıya yarıştı. 6 kategoride yapılan koşuya yaklaşık 200 sporcu katıldı.

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşu yıldönümü etkinliklerine katkı ve katılım sağlayan tüm sporculara teşekkür ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Kadir Kara, "Bizler için büyük anlam ifade eden 7 Ocak Kurtuluş koşusunu gerçekleştirdik. Her alanda kurtuluş ruhunu yaşatmak genç nesillere ve bütün nesillere Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşu ilgili olan duyguları aktarabilmek, paylaşabilmek ve hep birlikte bu coşkuyu yaşamak istiyoruz. Bize bugünleri hazırlayanları yad edebilmek adına bu programları düzenliyoruz." dedi.

Yıldız Kızlar kategorisinde Zeliha Çakıcıoğlu birinci, Nuray Kaçar ikinci ve Esmanur Okay üçüncü oldular. Yıldız Erkekler kategorisinde Ramazan Kundakçı birinci, Alper Fındık ikinci ve Musab Kundakçı üçüncü oldular. Genç Kızlar kategorisinde Hatice Ünzir birinci, Aslıhan Seki ikinci ve İrem Kuru üçüncü oldular. Genç Erkekler kategorisinde Yusufcan Yiğit birinci, Taha Özgüven ikinci ve Aykut Kısay üçüncü oldular. 40 – 60 Yaş Veteranlar kategorisinde Ferhat Gürsoy birinci, Nuh Erdoğan ikinci ve İbrahim Horoz üçüncü oldular. 60 Yaş üstü Veteranlar kategorisinde ise Adnan Ekici birinci, Ali Esmek ikinci ve Ali Güngör üçüncü oldular. Ayrıca Muhammet Kılıç'a jüri özel ödülü takdim edildi. Dereceye giren sporculara ödüllerini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu tarafından verildi.

Osmaniye HaberOsmaniye Haber

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR