GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 00:09   Güncelleme : 01-05-2021 00:18

Fabrikadaki Akşam Yemeğinden 106 İşçi Zehirlendi

1 Mayıs İşçi ve Dayanışma günü arifesinde Osmaniye'de bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerin iftar yemeğinde 106 işçinin zehirlendiği bildirildi.

Fabrikadaki Akşam Yemeğinden 106 İşçi Zehirlendi

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde Osmaniye Organize Sanayi bölgesindeki bir tekstil fabrikasında akşam yemeği sonrası fenalaşan 106 işçi zehirlenme şüphesiyle Osmaniye'deki değişik hastanelere kaldırıldı. Aynı yemekten yiyen ancak rahatsızlanmayan diğer işçiler de tedbir amacıyla hastaneye getirildi. İftar yemeğini yaklaşık 300 işçinin yediği tahmin edilmektedir.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATDI
Akşam ifatar yemeğinde pilav, cakı ve tavuk yemeği olduğu, yemekten incelenmek üzere numune alındığı belirtildi.

OSMANİYE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI
Zehirlenme olayıyla ilgili gazetecilere açıklama yapılan Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, hastanelere toplam 106 hastanın bulantı ve kusma şikayetiyle getirildiğini, yapılan kontroller sonrasında bulantı ve kusma haricinde hayati tehlike arz eden bir hastanın olmadığını belirtti.

Zehirlenme şikayetiyle gelen hastaların tedavilerinin devam ettiğini belirten Öznavruz, "Bugün Organize Saniye Bölgesi'nde bir fabrikada akşam vardiyasında çalışan 300 işçimizde yedikleri yemekten dolayı bulantı, kusma şikayetleri oluşmuştur. Bu nedenle 112 Acil Sağlık Hizmetleri yaklaşık 17 ekiple fabrikaya ulaşmış olup şuana kadar ilimizdeki hastanelere toplam 106 hasta getirilmiştir. Şu anda yapılan kontroller sonrasında bulantı ve kusma haricinde hayati tehlike arz eden bir hastamız yoktur. Yine her türlü tedbiri akmak kaydıyla fabrikada şuan 3 tane ambulans hazır halde bekletilmektedir. Şuan itibari ile Osmaniye'de ki bütün hastanelerimizde nöbetçi ekipler haricinde destek olan ekiplerimizde hastanemize getirilmiş olup hastalarımızı tedavileri devam etmektedir. Her şey kontrolümüz altındadır" diye konuştu.