DÜZİÇİ
Giriş Tarihi : 29-11-2020 00:05   Güncelleme : 29-11-2020 00:08

Kayalıklardan Düşen Yaşlı Adamı AFAD Ekibi Kurtardı

Osmaniye'de balık tutmak isterken 10 metre yükseklikteki kayalıklardan dengesini kaybederek suya düşen yaşlı adam AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Kayalıklardan Düşen Yaşlı Adamı AFAD Ekibi Kurtardı

Düziçi ilçesi Böcekli Beldesi Akdere Farsak köyü Dargeçit mevkiinde bulunan Sabun Çayı’nda balık tutmaya giden Mahmut Ş., balık tuttuğu sırada dengesini kaybederek 10 metre yükseklikteki kayalıklardan suya düştü.

Çevrede hayvan otlatırken Mahmut Ş.’nin suya düştüğünü gören bir çoban olay yerine gelerek şahsı sudan çıkardı. Daha sonra durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Jandarma ekipleri ve çevrede bulunan vatandaşların uzun uğraşları sonucu Mahmut Ş. bulunduğu yerden çıkartılamadı. Ardından olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı.

Hazırlıklarını yapan ekipler 10 metre yükseklikteki kayalıklardan iple Mahmut Ş.’nin yanına indi. İlk müdahalesi yapıldıktan sonra yaşlı adam sedye ile ip yardımıyla yukarıya çekildi.

Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından kontrolleri yapılan yaşlı adam Düziçi Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.