GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2018 20:56   Güncelleme : 08-11-2020 12:47

Acil servisteki kavga güvenlik kamerasında

Osmaniye Devlet Hastanesi ek hizmet binasında hasta yakınlarının, sağlık çalışanları ile polise uyguladığı şiddetin görüntüleri ortaya çıktı.

Acil servisteki kavga güvenlik kamerasında

Güvenlik kamerası kayıtlarında, acil serviste yaşanan kavga anını saniye saniye görüntülendi.

Olay 28 Nisan cumartesi günü gece saatlerinde meydana geldi. Kolundan yaralı olduğu öğrenilen bir kadın, tedavi için yakınlarıyla birlikte, Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan Osmaniye Devlet Hastanesi ek hizmet binasına geldi. Acil Servis'te nöbetçi doktor Abdurrahman Güngör, yaralı kadına müdahale ettiği sırada yakınları, hastane görevlileriyle tartışmaya başladı. Olayın büyümesi üzerine hastane polisi ve özel güvenlik çalışanları, araya girdi. Çıkan arbedede hasta yakınları, hastane polisi ve iki görevliyi darp etti. Bazı cihazlar ise zarar gördü. Olay yerine çağrılan takviye polis ekipleri, kavga eden grubu hastaneden çıkarttı. Çıkan arbedede yaralanan hastane polisi, özel güvenlik görevlisi ve hastane çalışanı, darp raporu alarak şikayetçi oldu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, bir şüphelinin arandığı belirtilirdi. Acil serviste yaşanan darp görüntüleri ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

SAĞLIK-SEN'DEN OLAYA TEPKİ

Saldırıyı kınayan Sağlık-Sen Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet, Osmaniye Devlet Hastanesinde fedakarca çalışan personelin bir grup tarafından şiddete maruz kaldığını söyledi. Çenet, "Osmaniye Devlet Hastanesi Ek Hizmet binası acil serviste görev yapan değerli arkadaşlarımız 29 Nisan gece saat 01 sıralarında hasta ve hasta yakınları tarafından fiili şiddete ve darp'a maruz kalmışlardır. Sağlık Sen Osmaniye şubesi olarak arkadaşlarımızı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını diliyoruz" dedi.

İbrahim Emül