" ?>" />

Dolu, tarım arazilerine zarar verdi

Kadirli ilçesinde etkili olan dolu, ekili tarım arazileri ile meyve ağaçlarına zarar verdi.

Dolu, tarım arazilerine zarar verdi
Dolu, tarım arazilerine zarar verdi Osmaniye Haber
Bu içerik 170 kez okundu.

Kadirli çevresinde dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden sağanağın ardından dolu yağışı yaşandı. Fındık büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle ekili tarım arazileri ve meyve bahçelerinde zarar meydana geldi.

Kadirli İlçesine bağlı Tozlu, Tekeli, Yeniköy, Aşağı Çiyanlı, Kesim, Sofular, Mecidiyeköy, Durmuşsofular, Akköprü ve Yenigün köylerinde zarar gören arazilerde inceleme yapan Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir, yarım saat süren dolunun tarla ve meyve bahçelerinde zarara neden olduğunu söyledi.

Üreticilerin mağdur olduğunu dile getiren İspir, "Kadirli'ye bağlı 9-10 köyde etkili olan dolu, mahsule zarar verdi. Çiftçilerimiz yeniden ekim yapacak. Ziraat Odası ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak incelemelerde bulundu. Çiftçilerimizle görüştük, perişan haldeler. Yetkililerden yardım bekliyoruz." dedi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatin Rüştü Özeser de hasar tespit çalışmalarına başlandığını ve üreticinin mağdur edilmeyeceğini aktardı. Köylülerden Burhan Parıldar, dolu nedeniyle narenciye bahçesi ve tarım arazilerinde zarar oluştuğunu anlattı. Tekeli köyü muhtarı Abdullah İnceoğlu ise zirai kredi vadelerinin uzatılması ve mağduriyetlerinin giderilmesi için destek beklediklerini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR destekli kilim dokuma kursu açıldı
İŞKUR destekli kilim dokuma kursu açıldı
Üç kez aynı ürünü ekene destek yok
Üç kez aynı ürünü ekene destek yok