" ?>" />

Valilik Vatandaşları Uyardı! “Sakın Kanmayın”

Osmaniye Valiliği, Vali Ömer Faruk Coşkun ve Valiliğin adını kullanarak bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı duyumları üzerine vatandaşları uyardı.

Valilik Vatandaşları Uyardı! “Sakın Kanmayın”
Valilik Vatandaşları Uyardı! “Sakın Kanmayın” Osmaniye Haber
Bu içerik 696 kez okundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, art niyetli bu kişilere itibar edilmemesi ve böyle bir durumla karşılaşan vatandaşların 155 veya 156’yı arayarak ihbarda bulunması istendi.

Osmaniye Valiliğinin konuya ilişkin açıklaması:

“Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Sayın Valimizin ve Valiliğimizin adı kullanılarak, iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı duyumları alınmıştır.

Sayın Valimizin, Valiliğimizin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi bulunmamaktadır.

Bu tür yöntemlerle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara, vatandaşlarımızın kesinlikle itibar etmemeleri; böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunmaları önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR destekli kilim dokuma kursu açıldı
İŞKUR destekli kilim dokuma kursu açıldı
Üç kez aynı ürünü ekene destek yok
Üç kez aynı ürünü ekene destek yok